W Sąsiedzkim Ogrodzie fotografowanie przyjęło się na dobre - zarówno od strony fotografujących, jak i tych fotografowanych. Czego przejawem może być choćby fakt, że co kilka dni internet zalewa fala fotorelacji z ogródka autorstwa przeróżnego. Tymczasem z ogromną radością zapraszamy na kolejne foto-warsztaty, których kanwą będzie nie inna przestrzeń, niż Sąsiedzki Ogród właśnie. 
Hasła drugiej edycji warsztatów to: "fotografia dokumentująca" oraz "dokumentacja działań na temat ogrodu i dokumentacja roślinności". UWAGA! Ilość miejsc ograniczona,  zapisy prowadzone są w Teatrze Kana. Zapraszamy!  

 
 
 
 
Trochę już czasu upłynęło od ostatnich warsztatów ogrodnictwa miejskiego. Było super, przede wszystkim dzięki naszym ekspertkom z prinzessinnen garten w Berlinie i z schloss broellin. Tu znajdziecie zdjęcia z warsztatów:
 
 
Sąsiedzki Ogród zaprasza na Warsztaty Ogrodnictwa Miejskiego / Warsztaty Fotografii Reportażowej / i warsztaty ... [czytaj poniżej :) ]
Będą to już drugie warsztaty w Ogrodzie dla 10 osób z Polski i 10 osób z Niemiec, i w ostatniej chwili okazało się, że zwolniło nam się kilka miejsc:

Tym razem warsztaty poprowadzą m.in.:
- Elena Brandes i Svenja Nette z prinzessinnengarten w Berlinie, ogrodu miejskiego w centrum Kreuzberga, które od kilku lat tworzą i rozwijają coś, co my staramy się stworzyć w centrum Szczecina;
- Pippa Hill – schloss broellin E.v. – która uczestniczyła w tworzeniu społecznego ogrodu miejskiego w Glasgow, razem z organizacją Urban Roots, angażując się przede wszystkim w „społeczny” aspekt projektu;
- Marek Kowalczyk – pasjonat fotografii, w tym reportażu, fotografii architektury i filmu poklatkowego.

zgłoszenia: tomaszbudek@kana.art.pl

W ramach wydarzeń tego weekendu odbędą się:

Dla 10 osób z Polski i 10 osób z Niemiec:
- Warsztaty społecznego ogrodnictwa miejskiego (Elena Brandes i Svenja Nette)
- Warsztaty społecznego ogrodnictwa (Pippa Hill)
- Warsztaty fotografii reportażowej

Ważne informacje:
- warsztaty fotografii reportażowej będą odbywały się równolegle z pozostałymi dwoma warsztatami i dlatego też będziemy wprowadzać rotację uczestników!
- w miarę możliwośći prosimy o zabranie własnego aparatu fotograficznego na warsztaty fotografii
- Prosimy o zabranie ubrania roboczego, butów na zmianę i rękawic na warsztaty ogrodnictwa miejskiego i społecznego ogrodnictwa miejskiego!

Otwarte warsztaty:
- Otwarte warsztaty ogrodnictwa dla dzieci (10 osób, wiek: 6-12 lat: Elena Brandes i Svenja Nette)
- Otwarte warsztaty społecznego ogrodnictwa dla dzieci (10 osób, wiek 6-12 lat: Pippa Hill)
- Otwarte warsztaty „Zabawa z Muzyką” dla dzieci i młodzieży – nauka DJ-ingu (8 osób, wiek 8-14 lat)

Ważne informacje:
- Praca/zabawa podczas otwartych warsztatów ogrodnictwa i społecznego ogrodnictwa będzie bardzo „brudna” i dlatego dzieci powinny mieć odpowiednie ubranie!